In order to view this page you need JavaScript and Flash Player 9+ support!
RENOWACJA ELEMENTÓW ZE ZNAL

 

 

DLACZEGO RENOWACJA ELMENÓW ZE ZNAL NIE JEST PROSTA?

 

ZNAL to stop Alumnium z Cynkiem, tani i powrzchnie używany materiał do odlewania róznych elementów ozdobnych w motocyklach czy samochodach zabytkowych. Niestety ze swej natury stop bardzo nietrwały i mało odporny na korocję. Renowacja elementów chromowanych wykonanych ze ZNAL jest jedną z trudnieszych w tej profesji. Po pierwsze nie umiejetne usuwanie starych powłok galwanicznych powoduje jeszce większe spustoszenie w materiale i pogłebia skutki korozji. Widziałem efekty działań pseudo fachowców którzy po prostu dopuscili do rozpuszcenia przedmiotu w wannie. Po drugie niewłaściwe prowadzenie procesu renowacji powoduje powstawanie tzw pecherzy gazu pod świeżo położoną warstwą miedzi i jej rozwarstwienia.

Nasze zadanie to odrestaurowanie pięknej sygnaturki z maski samochodu BIUCK Special 1937. Jak widać na zdjęciu element posiada liczne ubytki spowodowane korozją. Całość trzeba dokładnie wyszlifować uwazając przy tym aby nie zniszczyć unikalnego kształtu.

 

 

Po wyszlifowaniu i oczyszczeniu figurki z korozji przyszedł czas na pierwsze midziowanie

 

 

Jak widać mimo dokładanego szlifowania, na powierzchni pojawiły sie pęcherze powodujące rozwarstwienie miedzi. Pozostawienie czegoś takiego na detalu z pewnoscią zepsuje efekt renowacji, wiec szlifujemy i miedziujemy ponownie aż do skutku.

W końcu po 3 miedziowaniu i szlifowaniu udaje uzyskać sie gładka powierzchnie bez pęchrzy to znak że można przystąpic do niklowania i chromowania.

 

 

Przy tak eksponowanych elementach nie mozna sobie pozwolic na najmnieszą skazę, na tym własnie polega sztuka renowacji.

01.Nasz adres

04-534 Warszawa

ul. Potockich 69

02.Dane kontaktowe

tel. komórkowy 0695 295 055;

tel: +48 22 613 02 41; +49 1776129647

02.Internet


Powered by: www.CDX.pl